Edukira salto egin | Salto egin nabigazioara

Lan Batzordeen eta Batzorde aholkularien, Ordezkaritzen eta Patronatu eta Fundazioen osaera onartu du Udalbatzak

2019/07/02
Ezohiko osoko bilkuran onartu ziren, besteak beste, Udal Taldeen, Lan Batzordeen eta Batzorde aholkularien sorrera eta osaera, baita hautetsien eta behin-behineko langileen ordainsariak ere.

2019ko uztailaren 1ean egindako ezohiko Osoko Bilkuran Lan Batzordeen eta Batzorde aholkularien, Ordezkaritzen eta Patronatu eta Fundazioen osaera onartu zen. Gainera, Patronatu eta Fundazioetan, Debabarreneko Mankomunitatean, Gipuzkoako Garraioaren Lurralde Agintaritzan eta Pirinioetako Burdinaren Bidean parte hartuko duten zinegotziak izendatu ziren.

Lan Batzordeak

Antolaketa Erregelamenduaren arabera, Lan Batzorde bakoitzak batzordeburua eta zortzi bokal ditu. Kasu guztietan, batzordeburua Miguel de los Toyos Alkatea izango da, eta, horrez gain, PSE-EE Taldeak bokal bi izendatu ditu, Eibarko EAJPNV taldeak hiru, EH-Bilduk bi eta Elkarrekin Podemos Udal Taldeak bokal bat talde bakoitzeko. Modu horretan, Lan Batzordeek izango duten egitura honako hau da:

  • Erakunde, Lurralde eta Lege gaietarako Lan Batzordea:

PSE-EE:  

- Idoya Sarasqueta Aramburu (Ordezkoa: Patricia Arrizabalaga Larrañaga)

- Esther Velasco Juanes (Ordezkoa: Ana Telleria Echeverria)

EIBARKO EAJ-PNV:

- Josu Mendicute Rodríguez (Ordezkoa: Alberto de la Hoz Gorriti)

- Elena Ibañez Anuncibay (Ordezkoa: Amaia Albizu Llubia)

- Jon Pérez Illana (Ordezkoa: Maria Mercedes Garate Larrañaga)

EH-BILDU:

- Igone Lamarain Cobo (Ordezkoa: Gorka Errasti Bernedo)

- Miren Baranguan Yarza (Ordezkoa: José Angel Gimare Escolar)

ELKARREKIN PODEMOS: 

- Maria Isabel Fernández Pejenaute

  • Kontu, Ogasun eta Ondare Lan Batzordea

PSE-EE:

- Ana Telleria Echeverria (Ordezkoa: Alberto Albistegui Zamacola)

- Esther Velasco Juanes (Ordezkoa: Pedro Escribano Ruiz de la Torre)

EIBARKO EAJ-PNV

- Josu Mendicute Rodríguez (Ordezkoa: Amaia Albizu Llubia)

- Maria Mercedes Garate Larrañaga (Ordezkoa: Jon Pérez Illana)

- Elena Ibañez Anuncibay (Ordezkoa: Alberto de la Hoz Gorriti)

EH-BILDU:

- Gorka Errasti Bernedo (Ordezkoa: José Angel Gimare Escolar)

- Igone Lamarain Cobo (Ordezkoa: Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga)

ELKARREKIN PODEMOS:

- María Isabel Fernández Pejenaute

  • Hirigintza, Obra eta Ingurumen Lan Batzordea

PSE-EE:

- Jon Iraola Iriondo (Ordezkoa: Ana Telleria Echeverria)

- Esther Velasco Juanes (Ordezkoa: Pedro Escribano Ruiz de la Torre)

EIBARKO EAJ-PNV: 

- Alberto de la Hoz Gorriti (Ordezkoa: Amaia Albizu Llubia)

- Josu Mendicute Rodríguez (Ordezkoa: Elena Ibañez Anuncibay)

- Jon Pérez Illana (Ordezkoa: Maria Mercedes Garate Larrañaga)

EH-BILDU:

- Igone Lamarain Cobo (Ordezkoa: Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga)

- Gorka Errasti Bernedo (Ordezkoa: José Angel Gimare Escolar)

ELKARREKIN PODEMOS: 

- María Isabel Fernández Pejenaute

  • Pertsonaleko Lan Batzordea

PSE-EE:

- Ana Telleria Echeverria (Ordezkoa: Esther Velasco Juanes)

- Pedro Escribano Ruiz de la Torre (Ordezkoa: Patricia Arrizabalaga Larrañaga)

EIBARKO EAJ-PNV:

- Maria Mercedes Garate Larrañaga (Ordezkoa: Alberto de la Hoz Gorriti)

- Elena Ibañez Anuncibay (Ordezkoa: Josu Mendicute Rodríguez)

- Amaia Albizu Llubia (Ordezkoa:Jon Pérez Illana)

EH-BILDU:

- Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga (Ordezkoa: Miren Baranguan Yarza)

- Gorka Errasti Bernedo (Ordezkoa: Igone Lamarain Cobo)

ELKARREKIN PODEMOS:

- María Isabel Fernández Pejenaute

Batzorde Aholkulariak

  • Zerbitzu eta Azoka Batzorde Aholkularia.

Batzordeburua: Pedro Escribano Ruiz dela Torre.

Bokalak: Jon Iraola Iriondo, Josu Mendicute Rodríguez, José Angel Gimare Escolar y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Kultura Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Francisco Javier Lejardi Galarraga.

Bokalak: Patricia Arrizabalaga Larrañaga, Maria Mercedes Garate Larrañaga, José Angel Gimare Escolar, María Isabel Fernández Pejenaute

  • Euskara Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Francisco Javier Lejardi Galarraga.

Bokalak: Patricia Arrizabalaga Larrañaga, Amaia Albizu Llubia, Igone Lamarain Cobo, María Isabel Fernández Pejenaute

  •  Langileria eta Barne Araudia Batzorde Aholkularia.

Batzordeburua: Ana Telleria Echeverria

Bokalak: Pedro Escribano Ruiz de la Torre, Maria Mercedes Garate Larrañaga, Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga y María Isabel Fernández Pejenaute.

  • Gizarte Zerbitzuetako Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Idoya Sarasqueta Aramburu

Bokalak: Francisco Javier Lejardi Galarraga, Amaia Albizu Llubia, Miren Baranguan Yarza y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Obra Batzorde Aholkularia

Baztordeburua: Jon Iraola Iriondo

Bokalak: Pedro Escribano Ruiz de la Torre, Alberto de la Hoz Gorriti, Igone Lamarain Cobo y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Hirigintzako Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Jon Iraola Iriondo

Bokalak: Ana Telleria Echeverria, Alberto de la Hoz Gorriti, Igone Lamarain Cobo y María Isabel Fernández Pejenaute.

  • Ingurumen Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Jon Iraola Iriondo

Bokalak: Pedro Escribano Ruiz de la Torre, Jon Pérez Illana, Miren Baranguan Yarza y María Isabel Fernández Pejenaute

  •  Ego Ibarra Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Idoya Sarasqueta Aramburu

Bokalak: Francisco Javier Lejardi Galarraga, Josu Mendicute Rodríguez, Gorka Errasti Bernedo y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Trafiko eta Garraio Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Pedro Escribano Ruiz de la Torre

Bokalak: Francisco Javier Lejardi Galarraga, Jon Pérez Illana, José Angel Gimare Escolar y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Garapen Ekonomikoa, Enplegua eta Berrikuntza Batzorde Aholkularia.

Batzordeburua: Alberto Albistegui Zamacola

Bokalak: Esther Velasco Juanes, Alberto de la Hoz Gorriti, Gorka Errasti Bernedo y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Ogasun Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Ana Telleria Echeverria

Bokalak: Alberto Albistegui Zamacola, Elena Ibañez Anuncibay, Gorka Errasti Bernedo y María Isabel Fernández Pejenaute

  • ENBA Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Francisco Javier Lejardi Galarraga

Bokalak: Patricia Arrizabalaga Larrañaga, Josu Mendicute Rodríguez, Igone Lamarain Cobo y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Berdintasunerako Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Patricia Arrizabalaga Larrañaga

Bokalak: Idoya Sarasqueta Aramburu, Elena Ibañez Anuncibay, Miren Baranguan Yarza y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Gazteria Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Patricia Arrizabalaga Larrañaga

Bokalak: Francisco Javier Lejardi Galarraga, Jon Pérez Illana, Miren Baranguan Yarza y María Isabel Fernández Pejenaute

  • Nagusien Batzorde Aholkularia

Batzordeburua: Idoya Sarasqueta Aramburu

Bokalak: Alberto Albistegui, Amaia Albizu Llubia, Gorka Errasti Bernedo y María Isabel Fernández Pejenaute

Ordezkaritza bereziak

Bestalde, atzo, hilak 1, egindako ezohiko Osoko bilkuran Alkatetzaren dekretuaren bitartez osatu ziren Ordezkaritza bereziak honako hauek dira:

  1. Kirol Ordezkaritza: Alberto Albistegui Zamacola

  2. Baserri-alkatetzaren Ordezkaritza: Francisco Javier Lejardi Galarraga.

  3. Gobernua Zabalik Ordezkaritza: Ana Telleria Echeverria.

Patronatu eta Fundazioak

Atzoko bilkuran ere onartu ziren Patronatu eta Fundazioetako Batzarretan, Debabarreneko Mankomunitatean, Gipuzkoako Lurralde Garraio Agintaritzan eta Pirinioetako Burdinaren Bidean parte hartuko duten zinegotzien izendapenak.

Debabarrena Eskualdeko Mankomunitatearen Batzarrean parte hartuko duten kideak honako hauek dira: Pedro Escribano Ruiz de la Torre, Alberto Albistegui Zamacola, Jon Iraola Iriondo y Josu Mendicute Rodríguez.

Horrez gain, Pedro Escribano Ruiz de la Torre eta Francisco Javier Lejardi Galarraga, ordezko bezala, Gipuzkoako Garraioaren Lurralde Agintaritzaren Batzar Nagusian parte hartuko dute.

Pirinioetako Burdinaren Bidearen ordezkaria Francisco Javier Lejardi Galarraga izango da.

Patronatu eta Fundazioen osaera, berriz, ondorengoa izango da:

  • Kiroletarako Udal Patronatua

PSE-EE: Alberto Albistegui Zamacola, Jon Iraola Iriondo eta Patricia Arrizabalaga Larrañaga.

EIBARKO EAJ-PNV: Jon Pérez Illana

EH BILDU: Igone Lamarain Cobo. 

ELKARREKIN PODEMOS: María Isabel Fernández Pejenaute

  • San Andres Fundazioa edo Ospitala-Nagusien Egoitza

PSE-EE: Idoya Sarasqueta Aramburu.

EIBARKO EAJ-PNV: María Elena Ibañez Anuncibay.

EH BILDU: Ana Francisca Astigarraga Arrizabalaga.

ELKARREKIN PODEMOS: María Isabel Fernández Pejenaute

  • “Juan Bautista Guisasola” Herriko Musika Eskolaren Patronatua

PSE-EE: Francisco Javier Lejardi Galarraga. Alberto Albistegui Zamacola.

EIBARKO EAJ-PNV: Josu Mendicute Rodríguez.

EH BILDU: José Angel Gimare Escolar

ELKARREKIN PODEMOS: María Isabel Fernández Pejenaute.

Informazio gehiago nahi izanez gero SAKATU HEMEN. 

2019ko uztailaren 1eko ezohiko Osoko bilkura osorik ikusteko SAKATU HEMEN.

Lan Batzordeen eta Batzorde aholkularien, Ordezkaritzen eta Patronatu eta Fundazioen osaera onartu du Udalbatzak

2019ko uztailaren 1ean egindako ezohiko Osoko bilkura.